وهابیت ساخته و پرداخته استکبار است

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ "حجت‌الاسلام سید محسن محمودی" با اشاره به اهداف شوم وهابیون، از رویگردانی جوانان و روشنفکران عرب از عقاید وهابیت خبر داد و گفت: وهابیت یک فرقه ساخته و پرداخته انگلیسی‌ها و مورد حمایت مستقیم و غیر مستقیم استکبار و صهیونیست‌ها است.  

  

استاد حوزه و دانشگاه افزود: عقاید انحرافی و متحجرانه وهابیون با باورهای اعتقادی مسلمانان اعم از شیعه و سنی سازگاری نداشته و آن‏ها به جای منطق و استدلال در بسیاری از موارد به توهین و تحقیر دیگران روی آورده‌اند.

وی در ادامه نمونه بارز این رفتار سخیف وهابیون را توهین به مقدسات مسلمانان در قبرستان بقیع ذکر کرد و گفت: تعدادی از افراد فارسی زبان از کشور افغانستان اجیر شده‌اند تا در قبرستان بقیع و در کنار قبور اولیای الهی به تبلیغ تفکرات منحط وهابیت پرداخته و با اتهامات و نسبت‌های ناروا، اعتقادات شیعه را مورد حمله قرار دهند.

محمودی گفت: علمای بزرگ شیعه بارها سران وهابیت را به مناظره دعوت کرده‌اند تا به وسیله مناظره و گفت‌وگوی علمی حقایق بر مردم روشن شود ولی آن‎ها تاکنون از زیر بار مناظره شانه خالی کرده و این‎گونه بر اعتقادات سخیف خود پافشاری می‌کنند.

نویسنده کتاب پرسش و پاسخ پیرامون وهابیت با اشاره به ایجاد این فرقه برای شکاف میان مسلمانان، خاطرنشان کرد: باید مردم بفهمند اسلام و توحید ناب کجاست و شرک چیست و چه کسانی مشرک‌اند.

وی تصریح کرد: بسیار جای تاسف است که وهابیت و آل سعود حرمین شریفین را در اختیار گرفته ولی عملا این کشور و سرمایه‌های آن را در اختیار استکبار قرار داده و کارشان به جایی رسیده است که مردم مسلمان و بی‌دفاع بحرین را هدف گلوله قرار می‌دهند.

محمودی در پایان گفت: البته نشانه‌هایی موجود است که جوانان و روشنفکران عرب از عقاید منحط و تفرقه افکنانه وهابیت رویگردان شدند.